oddíl
letní tábor

KACLEHÁCI

oddíl
Kačleháci 78. pionýrská skupina Skalka

Co se u Kačleháků děje?

Velikonoční výprava

Kačleháci na velikonoční výpravě v Kačlehách. Skupina členů oddílu sedících na mole rybníka.

Místo druhé březnové schůzky jsme se vydali do Kačleh na velikonoční výpravu. Byli jsme na několika procházkách po okolí, zpívali a povídali si u táboráku, grilovali, pozorovali hvězdy a taky trochu pracovali na táborové základně.

Přestupná schůzka

Kačleháci v klubovně. Skupina členů oddílu hrající deskovou hru.

Na přestupný den jsme se sešli v klubovně a zahráli jsme si naše oblíbená Krycí jména, nad hrnkem čaje jsme si povídali o novinkách a bloumali nad programem na tábor.

Vzpomínky na tábor

Během druhé únorové schůzky jsme se sešli ve velkém počtu i s našimi táborovými vedoucími a povídali jsme si o táboře loňském, i tom nadcházejícím letošním. Naplánovali jsme společně téma celotáborové hry a ujasnili si, jakých cílů bychom společně chtěli dosáhnout. A samozřejmě nechybělo povídání o tom, co jsme od poslední schůzky prožili, co nás čeká a na co se těšíme!

První schůzka v klubovně

Kačleháci v klubovně. Skupina členů oddílu hrající deskovou hru.

Poprvé jsme se setkali v klubovně, prozkoumali ji a promysleli, jaké máme možnosti a plány. Během povídání s panem Orlem (na fotce) a zapalování vonných tyčinek jsme si zahráli i deskové hry a potrápili naši slovní zásobu u Krycích jmen.

Bowling s pražskými pionýry

Kačleháci na bowlingu. Skupinová fotka vedoucích a instruktorů oddílu.

Kačleháci se vydali na bowling, pořádaný 18. ledna 2024 Pražskou organizací Pionýra. Potkali jsme se tam s dalšími kamarády z jiných skupin, zahráli si trochu kuželkované (někteří po opravdu dlouhé době, to se promítlo do výsledků soutěže, ale jak se říká – někdo poslední být musí) a moc jsme si společný večer užili! Zároveň jsme tím utvrdili naši pravidelnou činnost, ve které budeme pokračovat každý lichý čtvrtek (nejen) v naší klubovně na Praze 3.

Krásné svátky a šťastný nový rok!

Novoroční přání oddílu Kačleháci. Vánoční ozdoba na stromečku.

Přejeme všem krásné svátky plné klidu, pohody a bezpečí a šťastný nový rok plný splněných přání! Těšíme se na Vás na našich akcích v roce 2024!

Pojeď s námi na letní tábor Kačlehy 2024

Účastníci tábora vybíhající ze startovní čáry běhu přes hráz.

Nechceš se o prázdninách nudit doma a radši bys chtěl/a zažít pořádnou zábavu a dobrodružství v přírodě? Zveme Tě již na 51. ročník letního tábora Kačlehy! Tak svolej svoje kamarády, napište si do kalendáře termín sobota 13. 7. až sobota 27. 7. 2024 a pošlete nám předběžnou elektronickou přihlášku!

Pronájem táborové základny Kačlehy – léto 2024

Podsadové stany na táborové základně Kačlehy.

Hledáte místo, kde byste mohli pořádat svou akci? Líbí se Vám táborová základna Kačlehy? Napište nám, že máte zájem o její pronájem. Nabízíme volnou kapacitu od pátku 9. 8. do pátku 23. 8. 2024 a od pátku 23. 8. do pátku 30. 8. 2024.

Letní tábor Kačlehy 2023

Hromadná fotka účastníků tábora.

Letošní jubilejní 50. ročník letního tábora Kačlehy je za námi! My jsme si ho moc užili a už teď se těšíme na další rok. Prohlédněte si fotky z letošního roku a zavzpomínejte si s námi!

Stavění táborové základny 2023

Vedoucí staví podsady pro stany.

Prázdniny se nezadržitelně blíží a s nimi i tábor! Proto jsme se o víkendu 23.–25. června vydali na naši táborovou základnu u Kačležského rybníka, abychom ji nejen pro vás pořádně připravili. A především se samozřejmě museli postavit stany, ve kterých budou následující dva měsíce spát čtyři různé turnusy plné malých i velkých dobrodruhů! Podívejte se na fotky, jak letošní stavění probíhalo.

Jarní táborová brigáda 2023

Vedoucí nesoucí kládu na rameni.

O předvelikonočním víkendu jsme se vydali na naši táborovou základnu Kačlehy na každoroční jarní brigádu. Opravili jsme střechu kuchyně, pořezali spadané stromy, zaseli trávu na místa rozježděná auty a traktory, nechali odvézt starý šrot a mnoho dalšího. A hlavně jsme se u toho dobře bavili třeba u večerního (letos prvního) opékání špekáčků! Podívejte se na fotky a na nezvyklý pohled na základnu během jara.

Máme nové webové stránky

Ku příležitosti 50. výročí konání našeho letního tábora Kačlehy jsme připravili nový vzhled! Máme nové webové stránky a nové logo. Doufáme, že se vám líbí a že dobře poslouží!

Pojeď s námi na letní tábor Kačlehy 2023

Nechceš se o prázdninách nudit doma a radši bys chtěl/a zažít pořádnou zábavu a dobrodružství v přírodě? Zveme Tě již na 50. ročník letního tábora Kačlehy! Tak svolej svoje kamarády, napište si do kalendáře termín sobota 15. 7. až sobota 29. 7. 2023 a pošlete nám předběžnou elektronickou přihlášku!

Leták letní tábor Kačlehy 2023

leták na letní tábor

Stáhněte si náš letáček na letní tábor Kačlehy 2023! Budeme rádi, pokud ho rozešlete i svým kamarádům nebo pověsíte třeba ve škole nebo na kroužku!

Pour féliciter 2023

Vše nejlepší v novém roce Vám přejí vedoucí a instruktoři oddílu Kačleháci ze 78. pionýrské skupiny Skalka! Těšíme se na vás na našich akcích v roce 2023 a doufáme, že se je užijeme stejně jako ty dvacetdvojkové!

Fotky z LT Kačlehy 2022

skupinová fotka z letního tábora Kačlehy 2022

Přinášíme fotky z druhého turnusu letního tábora Kačlehy! Podívejte se na ně a zavzpomínejte na letošní letní dobrodružství v jihočeské divočině! Fotky najdete v sekce Galerie v albu LT Kačlehy 2022 nebo na tomto odkazu: Fotky z letního tábora Kačlehy 2022.

Letní tábor Kačlehy 2022

Letošní tábor je za námi a my jsme si ho moc užili! Spolu se třemi skupinkami keltů se Galové Asterix a Obelix vydali plnit 12 úkolů, díky nimž se na konci jejich strastiplné cesty z malé vesničky v Gálii do velkého Říma stali polobozi (a z jejich pomocníků jakbysmet!).
Děkujeme všem, kdo se na pořádání tábora podíleli, a těšíme se znovu na viděnou při jubilejním 50. ročníku LT Kačlehy příští rok!

Jarní brigáda 2022

V první polovině června jsme se vydali na naši táborovou základnu v Kačlehách na menší brigádu. Naším cílem bylo zprovoznit základnu pro nadcházející stavění tábora, potažmo letní turnusy. To spočívalo v běžných opravách – opravili jsme pár schodů, síť odpadní jímky nebo rozbité okno –, ale také jsme natírali již dříve postavenou latrínu nebo nový dřevěný rošt před výdejním oknem, ostříhali přerostlé keře, vyčistili okapy, sklípek a další prostory tábora... Táborová základna Kačlehy je tedy připravena na sezonu 2022!

Pour féliciter 2022

Vše nejlepší v novém roce Vám přejí vedoucí a instruktoři oddílu Kačleháci, 78. pionýrské skupiny Skalka!

Máme termín na rok 2022!

Ahoj kamarádi věrní i kamarádi noví, už pro Vás máme termín našeho tábora pro rok 2022. Bude se jednat o 49. ročník!, takže jestli nechcete být na kulatinách jako úplně noví, napište si do kalendáře termín sobota 16. 7. až sobota 30. 7. 2022 a můžete se začít hlásit.

Fotky z LT Kačlehy 2021

Přinášíme vám fotky z druhého turnusu letního tábora Kačlehy! Podívejte se a zavzpomínejte na letošní tábor u Kačležského rybníka.

Pour féliciter 2021

Vše nejlepší v novém roce Vám přejí vedoucí a instruktoři oddílu Kačleháci, 78. pionýrské skupiny Skalka!

Máme termín na rok 2021!

Ahoj kamarádi věrní i kamarádi noví, už máme pro Vás termín našeho tábora pro rok 2021. Napište si do kalendáře termín sobota 17. 7. až sobota 31. 7. 2021 a můžete se začít hlásit. Na programu už se intenzivně pracuje a když se na něco těšíte, tak se hned pracuje lépe:-)