oddíl
letní tábor

KACLEHÁCI

oddíl
Kačleháci 78. pionýrská skupina Skalka

Kdo jsme?

Oddíl Kačleháci je jedním z pěti samostatných oddílů 78. pionýrské skupiny Skalka. Pionýr, z.s. – 78. pionýrská skupina Skalka je sdružení dětí a dospělých lidí, kteří se společně ve svém volném čase baví, schází se v klubovně a pořádají nejrůznější akce: výlety a výpravy, ale hlavně letní tábory. Většina akcí je otevřena i dětem z široké veřejnosti. Jsme členy občanského sdružení Pionýr.


Začněte spolu s námi!

Po několikaletém výpadku znovu obnovujeme pravidelnou oddílovou činnost a hledáme právě tebe! Pokud se ti líbí naše činnost a chtěl by ses přidat, dej nám vědět! Pravidelné schůzky s dětmi plánujeme začít se začátkem nového školního roku, tedy v září 2023. Máš-li chuť se stát Kačlehákem, napiš nám něco o sobě – kolik ti je let, z jaké části Prahy (nebo okolí) jsi a kdy by pro tebe byly schůzky ideální. Všechno se odvíjí podle zájmu a těchto informací, tak se nám neboj ozvat!


Naši oddíloví vedoucí

Alena Šéfová Košařová

oddílová vedoucí Alena

Své motto pro tuhle práci jsem před mnoha a mnoha lety převzala od jednoho bývalého oddílového vedoucího: Kdo chce vést, musí umět, kdo chce zapalovat, musí hořet… Z mé strany je to snaha o předání zkušeností a zprostředkování úžasných zážitků, které jsem získala v turistickém oddíle naší skupiny a hlavně pobytem na letních táborech v Kačlehách.

hlavní vedoucí Alena

Tomáš Volný

táborový vedoucí Tomáš

...zadumaný, zasněný, zmatený, žoviální. Tak, to by byly všechny mé vlastnosti od A do Ž. Co tím myslíte, že jsem začal až od Z? To bude možná tím, že jste si nepřečetli L jako líný nebo V jako vtipný (a volný).

Jsem (věčný) student s láskou k chemii, umění a vzdělávání. Nemám rád nespravedlnost a svůj smysl vidím v předávání (nejen) znalostí a vědomostí. Mými ideály jsou Poznání a Paměť.

oddílový vedoucí Tomáš

Matěj Egghead Dvořák

táborový vedoucí Matěj

Hoj ahoj, táborníci! Já jsem Matěj a můžu být i tvým vedoucím! Na táboře mi nikdo neřekne jinak než Egghead. Sám o sobě bych prohlásil, že jsem nejvtipnějším člověkem na táboře, i když s tím by někteří nemuseli souhlasit, protože nesdílí můj skvělý smysl pro humor. Nejraději na táboře mám oddílové putování a polední klid. Doufám, že se uvidíme v Kačlehách, táborníku!

oddílový vedoucí Matěj

Naše cíle

Kromě zábavy a kvalitně stráveného času chceme dětem předat i něco dalšího. Pečlivě zvolenými aktivitami vedeme děti ke zdatnostem a znalostem, jež využijí nejen při hrách, ale i v každodenním životě. Snažíme se rozvíjet jejich osobnost, vedeme je k zodpovědnosti a samostatnosti, ale zároveň k (spolu)práci v kolektivu. Snažíme se, aby pro ně respekt k ostatním lidem ani okolí nebyl cizí.